Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

İletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com

İLÇEDE KURBAN TELAŞESİ


defa gösterilmiştir
Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık pazarlıkları da hız kazanmaya başladı.

İlçede Kurban satışları  her yıl olduğu gibi Merkezde bulunan Namık Kemal Ortaokulu altında bulunan Mahalle çeşmesi yanındaki alanda yapılmakta.

İlçede hayvancılıkla uğraşan vatandaşın yanı sıra çevre ilçe ve köylerden de kurban satıcıları gelmektedir.

Özellikle ilçemiz hayvan yetiştiricileri namı diğer Karatayın Hüseyin, Dokuz Koyunlu Ali Ağa, Çorumlu Enişte, Selimin Salih ve Ali gibi hayvan sahiplerini tanımayan yoktur.

Kıyasıya pazarlıkların yaşandığı alanda her iki tarafında şikayetleri duyulmakta. Yetiştirici yem parası ve mera kıtlığından bahsederken alıcı ise borçlarından ve alım gücünün olmadığından şikayetçi. Araya giren ara bulucuların sayesinde bir şekilde ortak alanda buluşup, kolları sökülürcesine helalleşmekteler.
Küçük baş kurban fiyatları en asgari 1500 en fazla 2500 TL, büyük baş kurban arayanlar kişi sayısına göre en az 4500 TL en fazla ise 14000 TL ye kadar fiyatlar görülmekte. Satışı yapılan kurbanlıkların üzerine boya ile alıcının adının ilk harfi ile soyadının ilk harfi yazılıyor.

Belediye Zabıta ekipleri de hırsızlık ve sahte para olasılıklarına ihtimal vermemek için emniyeti sağlamaya çalışıyorlar.


RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,029

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran