Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

İletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ VE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ VE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ


defa gösterilmiştir
Yahşihan Belediye Başkanı Osman TÜRKYILMAZ ve İlçe Kaymakamı Fatih YILMAZ tarafından organize edilen Toplu Açılış Töreni ve Aşure Günü Etkinliği Cuma Namazı sonrasında başladı.
Yahşihan Belediyesi Aile Çay Bahçesinde düzenlenen etkinliğe MHP Millet Vekili Halil ÖZTÜRK, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail BİLDİK, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet KOYUNCU, MHP İl Başkanlığı ve İlçede bulunan tüm idari amirlerin yanı sıra yaklaşık 7000 halk katıldı.

Kırıkkale Belediyesi Bando Takımı da bir takım gösterisinin ardında İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Osman TÜRKYILMAZ ?İslam Tarihi boyunca uygulan aşure etkinliği birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve dostluğun bir göstergesidir. Ayrıca seçim vaatlerimizden olan İlçe Kabristanı yanına taziye evinin temelini bu gün itibariyle atıyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüze tahsis ettiğimiz Yeni Sanayi yanındaki 112 İtfaiye Müdürlüğünün de açılışını yapıyoruz. Yoğun talep üzerine ilçe mahallelerimize Belediye İrtibat bürolarının da açılışını yapıyoruz. Allah Birlik ve beraberliğimizi bozması? dedi.

Kürsüye davet edilen MHP Milletvekili Halil ÖZTÜRK ?Ülkemiz zorlu bir süreçten geçmektedir. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Ancak dört bir tarafı da düşmanlarla çevrilidir. Fitne sokmak için fırsat gözlemektedirler. Bir olmalıyız, diri olmalıyız sımsıkı kenetlenmeliyiz. Bu tür etkinlikler kaynaşmayı sağlar. Şimdi görüyorum ki seçim sürecinde ne kadar isabetli bir karar alarak Başkan Osman TÜRKYILMAZ?ı seçmişiz. Çalışmalarından ötürü kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum? dedi.

Kaymakam YILMAZ ?Tüm İslam Aleminin manevi değerlerine hitap eden bu kutlu ayda bir araya geldik. İslam Aleminin çeşitli evrelerinde olan bazı olaylar hep bu aya denk gelmiştir. Hazreti Hüseyin?in katledilmesi, Hazreti Nuh?un halkı gemiye toplaması gibi bazı olaylar hep bu ay içerisinde gerçekleşmiştir. Allah milletimizin birlik ve beraberliğini bozmasın. Devletimize zeval vermesin.? Derdi.
Tüm katılımcılarla birlikte dualar eşliğinde canlı bağlantı ile açılış kurdelesi kesildi. Alevi Dedesinin dualarının ardından halka aşureler ikram edildi.
RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran