Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

İletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com

İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN BAŞKANLARIMIZ

          12.06.1956 yılında kasaba olan ilçemizin ilk belediye başkanı aynı zamanda cami imamımız olan Faik ÜSTÜNER(Laz Hoca)dir. Demokrat Parti´den seçimi kazanan ÜSTÜNER 4 yıl başkanlık yapmıştır.
           27 Mayıs 1960 ihtilali ile Başkanlığa Seyfettin URŞAR atanmıştır. Ofis Müdürlüğü görevi yaparken başkanlığa atanan URŞAR 3,5 yıl başkanlık yapmıştır.
           26 Kasım 1963´ de Adalet Partisinden seçimleri kazanan Sabri ERKOÇ´ a ilk belediye başkanımız dersek yanlış olmaz. 2 dönem kazanan ERKOÇ 7,5 yıl başkanlık yapmıştır.
           17 Temmuz 1971 yılında belediye meclisi kararıyla başkanlık koltuğuna oturan Mahir SUNGUR, Adalet partisinden girdiği seçimleri 2 dönem üst üste kazanmış ve 9 yıl başkanlık yapmıştır.
          12 Eylül 1980 ihtilali ile Başkanlığa Mühimmat Depo Komutanı A.T. Fikret SAYGILI atanmıştır. 2,5 yıl görev yaptıktan sonra yerine yine atama ile Osman TÜRKYILMAZ getirilmiştir. TÜRKYILMAZ seçimlere kadar yaklaşık 1 yıl görev yapmıştır.
          12 Eylül´de partilerin kapatılması ile yeni partiler kurulmuş ve 25 Mart 1984 tarihinde SODEP´ten seçimi kazanan Halil ÇAVDAR ilk dönem başkanlık görevini devralmıştır. Bir dönem aralıkla 10 yıl başkanlık yapmıştır. Görev yaptığı dönem 1984-89, 1994-99 yılları arasıdır.
         1989-94 yılları arası 4. kez başkanlık koltuğuna oturan Mahir SUNGUR 14 yıl ile ilçemizin en fazla görev yapan belediye başkanı olmuştur.
          18 Nisan 1999 seçimlerini kazanarak başkanlığı Halil ÇAVDAR´dan devralan Şefik GÜNEŞER ilk seçimi Fazilet Partisinden ikinci seçimi AKP´den kazanmıştır. 28 Mart 2009 yılına kadar görev yapan GÜNEŞER 10 yıl ile kesintisiz en fazla görev yapan Başkan olmuştur.
          28 Mart 2009 seçimleri kazanan Ahmet SUNGUR yeni başkanımız olmuştur. MHP´den seçilen Ahmet SUNGUR eski başkanımız Mahir SUNGUR´un oğludur.
          Eski başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken şimdiki başkanımız Ahmet SUNGUR´a görevinde başarılar dileriz.

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,043

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran